LHC zderzacz cząstek czy gwiezdne wrota

Okiem Tolteka

W marcu zderzacz cząstek ponownie ma zostać uruchomiony i tym razem ma osiągnąć moc potrzebną do odwzorowania wielkiego wybuchu! Pomyślałam,więc,że odświeżę swój wpis o nim,ponieważ podoba mi się wersja niektórych naukowców twierdzących,iż maszyna ta ma inne przeznaczenie niż oficjalnie nam podawane

LHC (Large Hadron Collider) to obecnie najpotężniejszy akcelerator cząstek na świecie. Znajduje się w ośrodku badawczym CERN w Genewie. Na głębokości około stu metrów zbudowano tam liczący 27 kilometrów pierścień, który wyposażono w najnowocześniejsza aparatura do badań cząstek elementarnych. Od początku uruchomienia jednostki naukowej pojawiają się sugestie, że cel pracy LHC nie jest ujawniany publicznie.

Oficjalnie LHC powstał po to, aby zdołano potwierdzić obserwacjami słuszność hipotezy profesora Petera Higgsa, który aby rozwiązać problem nieskończonych mas zaproponował istnienie cząstki ją nadającej. To słynna „boska cząsteczka” czy też bozon cechujący Higgsa i to ona jest przedstawiana, jako główny cel tego najdroższego urządzenia na świecie.

LARGE HADRON COLLIDER (wielki zderzacz hadronów) jest…

View original post 395 słów więcej

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s